زیست شناسان برتر

زیست شناسان برتر

باسمه تعالی
سلام خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان عزیز خصوصا بچه های زیست شناسی .
سعی کرده ایم در این وبلاگ اکثر مطالبی که یک دانشجوی زیست شناسی نیاز داره رو فراهم کنیم ،البته هنوز کامل نیست و امیدوارم شما دوستان در کامل شدنش به ما کمک کنین و اگه مطلب مفیدی دارین برامون به آدرس s.zaeifi@chmail.ir ارسال کنین.
درضمن رمز فایل های زیپ شده biologists.blog.ir می باشد.
موفق و پیروز باشید
مدیر وبلاگ

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

کشف نورون‌های پیشگو در مغز

جمعه, ۷ فروردين ۱۳۹۴، ۰۲:۳۶ ب.ظ

همه رفتارهای اجتماعی انسان‌ها نیازمند پیش‌بینی قصد و رفتار فرد مقابل است و اکنون محققان دانشکده پزشکی هاروارد توانسته‌اند سلول‌های خاص مغزی مسئول این کار را در میمون‌ها شناسایی کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، محققان به آموزش میمون‌ها برای انجام یک بازی مشارکتی پرداختند که طی آن، حیوانات کنار هم قرار گرفته و در مورد همکاری با حریف خود با حرکت دادن یک اهرمک تصمیم‌گیری می‌کردند.

حرکت دادن اهرمک به سمت یک دایره نارنجی به معنی موافقت و به سمت مثلث آبی به معنی مخالفت آن‌ها بود. هیچکدام از میمون‌ها نمی‌توانستند صورت دیگری را دیده یا هیچ نشانه‌ای در مورد عمل برنامه‌ریزی شده آن‌ها دریافت کنند...


ویروس‌های منحصر به فرد در روده کوچک

جمعه, ۷ فروردين ۱۳۹۴، ۰۲:۳۵ ب.ظ

بر اساس تازه‌ترین یافته‌های محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، هر فرد دارای مجموعه منحصر به فردی از ویروس‌های موسوم به ویروس‌های مفید در روده کوچک است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، منطقه علوم پزشکی تهران، محققان آمریکایی با مطالعه دوقلوهای دختر همسان و مادرهایشان دریافتند، حتی این دوقلوهاینیز دارای ویروس‌های مشخصی در روده کوچک خود هستند...

طراحی نسل جدید جلیقه نظامی با الهام از فلس مار و ماهی

چهارشنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۴، ۰۳:۲۰ ب.ظ

محققان آمریکایی با الگوبرداری از فلس مار، ماهی و بال پروانه، بدنبال طراحی نسل جدید جلیقه نظامی با قابلیت محافظت از بدن، استتار و تنظیم گرمایی هستند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، طی سال‌های اخیر الگوبرداری از طبیعت بویژه با الهام از حشرات برای طراحی نسل جدید ابزارهای الکترونیک افزایش یافته است؛ محققان دانشکده مهندسی دانشگاه نورث‌وسترن نیز با الهام از فلس‌های مار،‌ ماهی و پروانه، بدنبال توسعه ساختار اصلاح شده‌ای هستند که از قابلیت مختلفی برخوردار باشد...

ارتباط انتخاب شغل زنان با اندازه انگشتان

چهارشنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۴، ۰۳:۱۷ ب.ظ

نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که انتخاب شغلی زنان با اندازه انگشتان آن‌ها مرتبط است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، محققان دانشگاه ملی تحقیقات در روسیه دریافتند، زنانی که انگشت اشاره آن‌ها از انگشت حلقه‌شان کوتاه‌تر است، بیشتر احتمال دارد که یک شغل سنتی مردانه مانند وکالت یا مدیریت صنعتی را انتخاب کنند.

همچنین زنان دارای انگشت اشاره بلندتر ممکن است در کارهای زنانه‌تری مانند پرستاری یا معلم کودکان ابتدایی مشغول شوند...

ساخت سلولهای خورشیدی از پوسته میگو برای نخستین‌بار

چهارشنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۴، ۰۳:۱۶ ب.ظ

محققان دانشگاه کوئین‌مری لندن برای نخستین‌بار توانسته‌اند سلولهای خورشیدی تولید‌کننده برق را با مواد شیمیایی موجود در پوسته میگو و سایر سخت‌پوستان تولید کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، ماده کیتین و کیتوسان موجود در پوسته میگوها به مقادیر زیاد در طبیعت وجود داشته و تولید آن‌ها بطور چشمگیری ارزانتر از فلزات گرانبها مانند روتنیوم است که در حال حاضر برای تولید سلول‌های خورشیدی نانوساختار مورد استفاده است...

تحقیقات جدید در دانشگاه آریزونای آمریکا نشان می‌دهد، گاوها در آینده می‌توانند در کاهش تغییرات آب‌و‌هوایی زمین کارآمد باشند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، زیست‌شناسان دریافته‌اند، با تغییردادن شیوه چریدن گاوها در مزارع می‌توان میزان دی‌اکسیدکربن موجود در جو را با به دام‌انداختن آن در خاک تا حد قابل‌توجهی کاهش داد...


گ


شکلات ضدپیری که چروک‌های پوست را کاهش می‌دهد

چهارشنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۴، ۰۳:۱۱ ب.ظ

محققان دانشگاه کمبریج شکلات ضد پیری جدیدی تولید کرده‌اند که ظهور چروک و افتادگی پوست را به تعویق می‌اندازد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، به ادعای سازندگان، شکلات «Esthechoc» باعث ارتقای سطوح آنتی‌اکسیدان و افزایش گردش خون به منظور جلوگیری از پیدایش چروک و جوان و نرم نگهداشتن پوست می‌شود.

تنها یک تکه کوچک 7.5 گرمی از این شکلات ضد پیری حاوی مقادیر مشابه آنتی‌اکسیدان آستاکسانتین در یک فیله ماهی سالمون آلاسکایی و همچنین سطوح معادل پلی‌فنول‌های کاکائوی رادیکال‌ آزاد در 100 گرم شکلات تلخ است...